6. 5. 2019

Internetová televize. Budoucnost ?

Dnes jsem četl zajímavý článek ohledně internetové televize. Je to opravdu budoucnost ? Opravdu zmizí DVB-T signál po nějaké době ?

Čím dál více se vytváří set-top-boxy a různé aplikace přímo do TV pro internetové vysílání. Popravdě já sám už si nemohu představit mojí Samsung televizi bez internetového vysílání. Už ani nevím kdy jsem zapnul klasické vysílání.

Výhodou internetové tv je , že nemusíte být závislí na programu , jednoduše si zpětně přetočíte zpět třeba film , nebo seriál který právě běžel v tv. Přímo pro mě je největší výhoda HD rozlišení , protože sledovat klasické kanály v SD kvalitě je na mé 128 cm a 164 cm TV opravdu nekoukatelné.

Další výhodou je sledování na cestách a i v cizině. Už se nemusíte bát že pojedete do zahraničí a nebudou tam cz programy. Pokud vozíte notebook sebou , tak si stačí vzít pouze hdmi kabel a najed na online stránky vaší internetové tv a můžete v klidu sledovat online tv klidně i v zahraničí. Totéž platí i u Mobilu a Tabletu.

Lepsi.TV – Internetová Televize

Abych tu nemluvil jenom výhodách , tak určitě pro někoho bude nevýhoda splátka , kde se pohybuje kolem 200kč na měsíc. Já osobně si platím aplikaci Lepší.TV za 199kč na měsíc + HBO 219 kč (HBO , HBO 2 , HBO 3 , HBO GO) + 100 kč pro sledování na 2 zařízení zároveň. Celkem mě tedy stojí aplikace přes 5000 ročně , ale nemohu si stěžovat. Něco mi uteče , tak si to jednoduše přetočím zpět nebo když se nudím tak si zapnu něco z videotéky na HBO GO.

Abych to shrnul , tak mě osobně by internetová televize nevadila. Dokud DVB-T nebude mít takový signál , který by zvládal dnešní televize , tak pro mě nemá význam. Televizi hlavně zvládne každý poskytovatel internetu , protože pro sledování vám stačí nějakých 3mb/s. Největší nevýhoda bude nekvalitní poskytovatel internetu , protože bez internetu si prostě nic nepustíte.

Zde jsou asi nejznámější české internetové televize:

Lepsi.TV , Zapni.TV , Sledovanitv.CZ a Kuki.TV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *